Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zyska: Efekty działania rządu PiS deklasują poprzedników

M.N. 8:07 6 grudnia 2017
Telewizja Republika
Gościem Telewizji Republika był Ireneusz Zyska (Wolni i Solidarni). Głównym tematem rozmowy była rekonstrukcja rządu. – Wczorajsze informacje przekazywane przez panią Mazurek o kandydaturze na premiera ministra Morawickiego i wszelki opinie publicystów wskazują na to, że jest to poważna kandydatura – powiedział.

– Myślę, że przegląd poszczególnych resortów przez panią premier i prezesa Kaczyńskiego wydłuża okres rekonstrukcji rządu, ale to wszystko jest na korzyść obywatela. To są działania strategiczne, planowanie polityki gospodarczej i polityki wykraczającej ponad horyzonty. Wczorajsze informacje przekazywane przez panią Mazurek o kandydaturze na premiera ministra Morawickiego i wszelkie opinie publicystów wskazują na to, że jest to poważna kandydatura. Ale chciałbym powiedzieć, że jest to decyzja wewnętrzna, ustalona przez rząd PiS. Trzeba podkreślić, że premier Beata Szydło jest świetnym premierem. Zaistniała w sposób fantastyczny na arenie międzynarodowej jako mąż stanu. Ostatnia wizyta we Francji pokazuje, że Macron zmienił stosunek do Polski. Pani premier ociepla nasz wizerunek. Efekty działania rządu PiS deklasują poprzednich urzędników. Być może kierownictwo PiS uznało, że w czasie pracy dla Polski potrzebne są zmiany w Radzie Ministrów – mówił Zyska.

Orędzie Andrzeja Dudy podczas 150. rocznicy Józefa Piłsudskiego

– Jestem pod wielkim wrażeniem pana prezydenta. Skupił się na tym jak Polska powinna rozwijać się w przyszłości i jak powinniśmy budować naszą wspólnotę w oparciu o wartości chrześcijańskie. Pragnę zauważyć, że politycy totalnej politycy nie uszanowali tej chwili, skupili się na machaniu białymi różami i w sposób skandaliczny zlekceważyli prezydenta. Przemówienie było bardzo celne, biła z niego wielka mądrość. Myślę, że to orędzie na długie lata zostanie zapisane w historii narodu – podkreślił.

– Reakcja parlamentarzystów PiS w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którzy owacją witali prezydenta mówi nam, że wciąż jest to jeden obóz polityczny – dodał.

– Na arenie polityki europejskiej dzieje się ogromna rywalizacja. Jeszcze nie jesteśmy państwem, które może zdominować cały rynek, jednak już nas zauważają. To jest element rywalizacji. Polska polityka się umacnia – ocenił Zyska. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze