Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żydzi ocalali z Holokaustu stanęli w obronie Pomnika Katyńskiego

AS 17:22 3 maja 2018
wikimedia
– Pamięć o masakrze w Katyniu jest istotną częścią pamięci i wspomnień o Holokauście i zachęcamy do ponownego rozważenia swojej decyzji o usunięciu tego pomnika - napisano w liście, którego sygnatariuszami są "ocalali z Zagłady, Żydzi z Polski i ci, których rodziny zginęły w Holokauście".

Jonny Daniels - Prezes fudancji From The Depths  oraz ocalały z Holokaustu Edward Mosberg zwrócili się w liście do burmistrza Jersey City Stevena Fulopa o nieusuwanie Pomnika Ofiar Katyńskich z Exchange Place.

– Pamięć o masakrze w Katyniu jest istotną częścią pamięci i wspomnień o Holokauście i zachęcamy do ponownego rozważenia swojej decyzji o usunięciu tego pomnika. Błagamy pana burmistrza oraz radę miejską o to, aby pomnik dla tych 22 tys. obywateli polskich zamordowanych w serii masowych egzekucji przeprowadzonych przez NKWD, sowiecką tajną policję w kwietniu i maju 1940 r. w Katyniu, pozostał widoczny i stał się wiecznym pomnikiem dla tych brutalnie zamordowanych - napisano w liście, którego sygnatariuszami są  "ocalali z Zagłady, Żydzi z Polski i ci, których rodziny zginęły w Holokauście".

– Oficerowie Wojska Polskiego byli reprezentacją wieloetnicznego państwa polskiego (...) Zamordowani byli m.in. Ukraińcami, Białorusinami i przywódcami żydowskimi - podkreślono w liście. 

– Po raz pierwszy grupa żydowska z USA (...) pokazuje znaczenie i wielokulturowość tej ważnej walki, aby zapewnić pozostawienie pomnika tak brutalnie zamordowanych przez Sowietów w czasie II wojny światowej ofiar - napisano w informacji prasowej  przesłanej do PAP załączonej do listu. 

Zapowiedziano, że w ciągu kilku kolejnych dni do grupy dołączą kolejne organizacje. 

Źródło: niezalezna twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze