Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zybertowicz stanowczo o zawieszeniu prof. Nalaskowskiego: nie powinno być tak, jak zrobiono na UMK

PR 8:30 17 września 2019
Telewizja Republika
Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP był dziś gościem audycji "24 Pytania" na antenie PR 24. W rozmowie z red. Dorotą Kanią skomentował m.in. sprawę zawieszenia prof. Nalaskiego za tekst dotyczący LGBT w Polsce. - Powinno zostać wykazane, że ten felieton autorstwa prof. Aleksandra Nalaskowskiego naruszył godność nauczyciela akademickiego. Z tego co wiem, władze rektorskie takiej analizy nie przeprowadziły - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

 

Felieton zatytułowany "Wędrowni gwałciciele", po którym wobec

Po opublikowaniu felietonu pt. "Wędrowni gwałciciele" wobec autora tekstu, prof. Nalaskowskiego wszczęto postępowanie wyjaśniające. Nalaskowski pisał  o LGBT m.in. jako o "obcej kulturowo i historycznie tęczowej zarazie, objazdowej tyranii chronionych przez policję gwałcicieli". Według niego, dla środowisk LGBT "gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka.

Według prof. Andrzeja Zybertowicza, uczelnie, środowiska akademickie powinny być, w przeciwieństwie m.in. do świata mediów, miejscem, gdzie "można przedyskutować problem współczesnej wojny kulturowej".

- Wydawałoby się, że to język debaty akademickiej powinien umożliwiać przedyskutowanie tych trendów - stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz.

Gość PR24 dowodził, że jeżeli władze UMK miały zadecydować o zawieszeniu naukowca, to "powinno być wykazane, że ten tekst prof. Nalaskowskiego naruszył godność nauczyciela akademickiego. Z tego co wiem, władze rektorskie takiej analizy nie przeprowadziły - powiedział prof. Zybertowicz. Zdaniem doradcy prezydenta RP, zawieszenie profesora, to "sytuacja dokuczliwa". 

- Nie została ona jednak podjęta po stwierdzenia, że mieliśmy do czynienie z czynem mającym faktyczne znamiona naruszenia godności nauczyciela akademickiego. W przypadku zarzutów plagiatowych władze akademickie, UMK ale też innych uczelni, aż tak mocno się nie kwapiły w zawieszaniu profesów czy innych naukowców - przypomniał prof. Andrzej Zybertowicz.

Czytaj także:

Czarnecki: patrząc na media w Polsce, to hejt na wspólnotę wierzących jest obecny

Źródło: PR24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze