Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zwycięstwa Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka na mityngu w Ostrawie

SzB 10:35 20 maja 2016
facebook.com/zlatatretra
Polscy mistrz i mistrzyni świata w rzucie młotem Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk wygrali konkurs w tej konkurencji na mityngu Zlata Tetra w czeskiej Ostrawie. Oboje uzyskali również najlepsze wynik na listach światowych w tym sezonie odpowiednio 80,66 i 78,54 metra. Trzecie miejsce w rywalizacji kobiet zajęła druga z naszych reprezentantek Joanna Fiodorow.

Więcej dramaturgii miał konkurs rzutu młotem mężczyzn. Paweł Fajdek co prawda objął prowadzenie już w pierwszej próbie rzutem na odległość 78,71 metra, ale w drugim podejściu wyprzedził go Dilszod Nazarow z Uzbekistanu osiągając 78,82 m. Polak odzyskał pierwszą pozycję w przedostatniej kolejce, w której uzyskał wynik 80,66 bijąc swój własny najlepszy rezultat na listach światowych w tym sezonie 79,12. Na takie osiągnięcie Fajdka żaden z rywali nie znalazł już odpowiedzi i mistrz świata mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Nazarow, trzeci z rezultatem 77,48 był Słowak Marcel Lomnicky. Drugi z polskich młociarzy Wojciech Nowicki uplasował się na szóstym miejscu dzięki rzutowi na odległość 75,38.

 

Bardzo pewnie zwyciężyła także Anita Włodarczyk. Nasza rekordzistka świata uzyskała najlepszy w tym sezonie rezultat na świecie i przy okazji rekord mityngu uzyskując w trzeciej próbie 78,54 m. Druga Chinka Zheng Wang rzuciła 73,80. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Polka Joanna Fiordorow z rezultatem 72,77. Dopiero czwarta była w przeszłości najgroźniejsza rywalka naszej mistrzyni i dotychczasowa rekordzistka zawodów w Ostrawie Niemka Betty Heidler, która osiągnęła w tegorocznych zawodach 72,41 metra.

 

Konkurs rzutu młotem tradycyjnie rozgrywany jest dzień przed resztą rywalizacji na czeskiej imprezie i nosi imię Kamili Skolimowskiej. Główna część zawodów, podczas której wystąpi między innymi Jamajski gwiazdor sprintu Usain Bolt, odbędzie się w piątek.

Źródło: zlatatretra.cz

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze