Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zwolenników dobrej zmiany przybywa! Notowania samego premiera też w górę

PR 13:23 22 listopada 2018
http://pis.org.pl
Wyniki badań CBOS przeprowadzone w listopadzie wskazują, że 42 proc. Polaków deklaruje, że są zwolennikami rządu Mateusza Morawieckiego. Liczby wskazują, że aż o 3 pkt. proc. przybyło zwolenników, a przeciwników - ubyło o 5 pkt. proc.

 

CBOS badanie opinii społecznej przeprowadził między 8 a 15 listopada br. na 1051-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. 

50 proc. badanych wyraża zadowolenie z tego, że premierem jest Mateusz Morawiecki. 19 proc. badanych nie ma zdania na ten temat (odpowiedź - trudno powiedzieć). Oceny premiera w ostatnim miesiącu wzrosły o 3 pkt. proc. wśród jego zwolenników i o tyle samo spadły wśród przeciwników; grupa osób, które nie mają zdania na ten temat, nie zmieniła się. 

Sondaż wskazuje, że pozytywna ocena działań rządu w stosunku do października poprawiła się o 3 pkt. proc. - do 53 proc. badanych, a negatywna spadła o 2 pkt. proc. do 30 proc. respondentów - wynika z sondażu. 

Ponad połowa ankietowanych (52 proc.) jest zdania, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (wzrost o 2 pkt. Procentowe w porównaniu do października)

 

 

Źródło: twitter.com/CBOS_Info, cbos.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze