Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zurad vs koronawirus. Rozwiązania Zuradu w walce z pandemią

IK 11:55 9 listopada 2020
Rozwiązania Zuradu w walce z pandemiąZurad.com.pl
Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka ZURAD i firma Modular System opracowały system kontenerowy, który ma pomóc medykom w walce z epidemią koronawirusa. Pierwszy z nich został w piątek zainstalowany przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Składający się z sześciu kontenerów system ma ułatwić przeprowadzanie procedury triażu zgłaszających się do placówki pacjentów. Każdy kontener został umieszczony we wskazanym miejscu za pomocą dźwigu, następnie miejsca łączeń zostały uszczelnione, a w środku położono podłogę. Teraz szpital zadba o to, aby w powstałym pomieszczeniu znalazło się odpowiednie wyposażenie.

– To rozwiązanie pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na terenie szpitala czy przychodni – mówi Piotr Panasiuk, członek zarządu ZURAD Sp. z o.o.

Zamontowany w Lublinie system to pierwsza tego typu konstrukcja dostarczona placówce medycznej przez ZURAD. Jednak firma jest gotowa do zrealizowania kolejnych zamówień

- Systemy kontenerowe mogą zostać wyposażone w różne rozwiązania, na przykład w bramki biometryczne do pomiaru temperatury, system wentylacji, rozpoznawania twarzy, komunikacji czy różnego rodzaju urządzenia medyczne, dzięki czemu kontenery będą mogły pełnić także inne funkcje, np. takie jak izolatoria czy sale do hospitalizacji chorych - wyjaśnia Panasiuk.

W wyposażeniu kontenerów, jako opcja będzie możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń. Został on opracowany przez spółkę Zurad i jest już stosowany przy robocie RobUV. Za to właśnie rozwiązanie, będące wynikiem wspólnych prac rozwojowych pracowników Politechniki Białostockiej oraz kadry technicznej firmy Zurad, firma otrzymała nagrodę „Defender” na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Dodatkowymi funkcjonalnościami dostępnymi w opcji będą:

- montaż systemu wentylacji o właściwej ilości wymian z odzyskiem ciepła;

- bramka biometryczna z pomiarem temperatury;

- system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów;

- pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia SARS CoV-2;

- systemy komunikacji werbalnej – system ma służyć komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze;

- system termowizyjny w podczerwieni – stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Proponowane rozwiązanie zabudowy kontenerowej Zurad może być wykorzystane w razie wystąpienia innych typów klęsk żywiołowych lub epidemicznych. Modułowość systemu pozwala też na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, jak i przechowywanie.

To niejedyny produkt oferowany przez, ZURAD, który może pomóc w walce z epidemią. Spółka produkuje także elementy konstrukcyjne umożliwiające podłączenie odbiorów elektrycznych oraz instalacji gazów medycznych – tak zwanych słupków medycznych. Sieć ponad 150 takich elementów została zainstalowana w szpitalu tymczasowym, który powstał na warszawskim stadionie PGE Narodowy.

Robot do dezynfekcji

ZURAD wspólnie z Politechniką Białostocką opracował także zdalnie sterowanego robota, który umożliwia dezynfekcję pomieszczeń. RobUV, bo tak nazywa się produkt, został wyróżniony statuetką Defender podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. 

Źródło: Zurad.com.pl/polska-zbrojna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze