Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierze i policjanci z pielgrzymką w Rzymie. Papież Franciszek przypomniał, do czego są powołani

dmc 17:59 1 maja 2016
FLICKR/ ALETEIA IMAGE DEPARTMENT/ CC BY-SA 2.0
– Misją sił porządkowych - wojska i policji - jest zapewnić bezpieczne środowisko, aby każdy obywatel mógł żyć pogodnie i w pokoju – powiedział Ojciec Święty do policjantów i żołnierzy przybyłych do Rzymu z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

– W swoich rodzinach, w różnych środowiskach, w których działacie, bądźcie narzędziami pojednania, budowniczymi mostów i siewcami pokoju. Jesteście bowiem powołani nie tylko do tego, by zapobiegać konfliktom, opanowywać je czy kłaść im kres, ale macie się również przyczyniać do budowania porządku opartego na prawdzie, sprawiedliwości, miłości i wolności, zgodnie z definicją pokoju z encykliki św. Jana XXIII – powiedział Franciszek cytowany przez Radio Watykańskie.

Ojciec Święty zaznaczył, że wojna "wyjaławia serca, pomnażając przemoc i nienawiść" oraz zachęcał zgromadzonych, by nie tracili otuchy. – Zdążajcie swą drogą wiary i otwórzcie swe serca Bogu Ojcu miłosiernemu, który nigdy nie przestaje nam przebaczać. Wobec codziennych wyzwań przyczyniajcie się do tego, by rozbłyskała chrześcijańska nadzieja, która jest pewnością zwycięstwa miłości nad nienawiścią, pokoju nad wojną – podkreślił Franciszek. 

Źródło: Radio Watykańskie

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze