Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zofia Klepacka z brązem mistrzostw Europy w klasie RS:X

DW 19:52 28 listopada 2020
Zofia Klepacka z brązem mistrzostw Europy w klasie RS:Xpexels.com
Zofia Klepacka została brązową medalistką mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie RS:X, które odbywają się u wybrzeży portugalskiej Vilamoury.

Polka w wyścigu medalowym uplasowała się na szóstym miejscu. W klasyfikacji generalnej straciła 19 punktów do reprezentantki Francji Charline Picon, oraz 5 do drugiej reprezentantki Izraela Katy Spychakow. 

Po dziewięciu startach Klepacka uplasowała się na trzeciej pozycji.

- Ten wyścig odbył się w bardzo trudnych, typowo oceanicznych warunkach. Znowu pojawiła się spora fala, wiatr był może niezbyt silny, ale zmienny, do tego doszły prądy morskie oraz deszcz. To mistrzostwo były jednak dobrym sprawdzianem i przetarciem przed igrzyskami, w których Zosia weźmie za rok udział. W Tokio żeglarzom przyjdzie rywalizować w podobnych realiach - powiedział jeden z trenerów kadry reprezentacji Polski Paweł Kowalski.

sla_670.


Obecny sukces to ósmy, w tym czwarty brązowy, medal polskiej zawodniczki w mistrzostwach Europy w klasie RS:X.

Złote krążki zdobyła w 2011 roku w Burgas, w 2017 w Marsylii i rok później w Sopocie, druga była w 2016 roku w Helsinkach, a trzecia w 2010 roku w Sopocie, w 2014 w Alacati w Turcji oraz rok później w Mondello na Sycylii.

Źródło: Reprezentacja Polski w żeglarstwie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze