Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ZOBACZ jaka pogoda czeka nas w sylwestrową noc!

AS 16:28 31 grudnia 2018
PXHERE
W Sylwestra i Nowy Rok w górach nie zabraknie śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w przeważającej części kraju sylwestrowa noc będzie pochmurna z przejaśnieniami na południu kraju.

Synoptyk IMiGW Maria Waliniowska zaznacza, że turyści, którzy wybrali się na narty mogą być zadowoleni. Na Kasprowym Wierchu już teraz leży 120 cm śniegu, na Śnieżce - 100 cm, w Zakopanem - 25 cm. Śniegu będzie przybywało. W nocy miejscami wystąpią słabe opady deszczu, na wschodzie i południu będzie padał deszcz ze śniegiem, a w obszarach podgórskich niewielki śnieg - mówi Maria Waliniowska.

Od Mazur i Suwalszczyzny przez Centrum i Mazowsze aż po Śląsk przejściowo możliwe są nad ranem słabe opady marznące, które mogą powodować gołoledź. Temperatura najniższa w ciągu najbliższej nocy od minus 5 na Podhalu, minus 3 na Suwalszczyźnie i w Bieszczadach do 3 stopni na zachodzie i nawet 4 stopni na wybrzeżu. Wiatr będzie umiarkowany, ale na wybrzeżu będzie nad ranem dość silny. Tam porywy wiatru będą dochodziły do 80 km/h. 

Od jutra rano zaczną obowiązywać ostrzeżenia IMiGW przed silnym wiatrem. Na wybrzeżu w powiatach słupskim i sławieńskim będą to ostrzeżenia drugiego stopnia. W pozostałej części województw pomorskiego i zachodnio-pomorskiego oraz w województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim będą to ostrzeżenia pierwszego stopnia. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze