Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy wyniki w jedenastu województwach! ZOBACZ

M.N. 16:17 24 października 2018
Telewizja Republika
PKW podała, że do tej pory wyniki wyborów do sejmików ustalono w 11 z 16 województw. Są to województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, podkarpackie, śląskie, opolskie, lubuskie, mazowieckie, podlaskie, wielkopolskie i świętokrzyskie.

PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku woj. dolnośląskiego; Koalicja Obywatelska będzie miała 13 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy - 6, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska -2, zaś PSL jednego - wynika z oficjalnych wyników poddanych przez Wojewódzką Komisję Wyborczą. 

PiS zdobyło najwięcej mandatów, ale do samodzielnego rządzenia brakuje mu pięciu mandatów. Możliwym koalicjantem są tu Bezpartyjni Samorządowcy. To jednak również możliwy koalicjant dla Koalicji Obywatelskiej.

W wyborach do sejmiku kandydatów wystawiło 12 komitetów wyborczych. Mandatów nie uzyskali: KW Partia Zieloni, KWW SLD Lewica Razem, KW Razem, KW Ruch Narodowy RP, KW Kukiz'15, KWW Wolność w Samorządzie oraz KW Wolni i Solidarni.

W 2014 roku w wybory do 36-osobowego sejmiku woj. dolnośląskiego wygrała PO zdobywając 16 mandatów. PiS wówczas wprowadził 9 radnych, PSL pięciu, komitet Bezpartyjni Samorządowcy czterech, a SLD Lewica Razem dwóch radnych. 

Mazowieckie i warmińsko-mazurskie

Komisja podała również wyniki w województwie mazowieckim i warmińsko-mazurskim. PiS uzyskało 34,04 proc. głosów; Koalicja Obywatelska - 27,66 proc.; PSL - 13,15 proc.; a Bezpartyjni Samorządowcy - 6,24 proc. 

Wyniki oznaczają, że PiS nie będzie miało samodzielnej większości.

W 2014 roku, w wyborach do sejmiku mazowieckiego wygrało PiS, które na 51 mandatów zdobyło 19, jednak większość dającą władzę w sejmiku miało PO i PSL - razem dysponowali bowiem 31 mandatami (PSL wprowadziło 16 przedstawicieli, a PO 15). Jeden mandat w sejmiku przypadł w udziale SLD 

W sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego 12 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 11 dla PiS, 7 dla PSL.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: PKW, wyniki, PSL, PO, PiS


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze