Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w radiowej "Trójce". Nowy dyrektor i zwrot na "tory bliższe kulturze i sztuce"

JJ 17:59 20 sierpnia 2020
Siedziba Programu III Polskiego RadiaFot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Nowym dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia został Michał Narkiewicz-Jodko. To decyzja Zarządu Polskiego Radia S.A. (PR). Narkiewicz-Jodko, który pracę na nowym stanowisku rozpoczyna już dziś, jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. O zmianach w kierownictwie publicznej rozgłośni poinformował dział komunikacji.

– Równocześnie Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

Strzyczkowski był dyrektorem Programu Trzeciego PR od 25 maja br.

Nowy dyrektor ma wraz z zespołem wypracować „nową koncepcję rozwoju programu III”. Rozgłośnia ma teraz mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy. Zmiany są konieczne, ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności.

– Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

Jak podkreślono w informacji prasowej, nowy dyrektor PR3 jest doświadczonym menedżerem, związanym z mediami od ponad dwudziestu lat. Swoją zawodową drogę rozpoczął w 1991 r. - właśnie w „Trójce”.

Michał Narkiewicz-Jodko zapewnia w komunikacie, że celem zmian jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy, an co ma już „szereg pomysłów”.

– Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce – podkreślił.

 

 

 

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze