Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiana podstawy programowej z historii. Zobacz jakich informacji ma być więcej

AS 13:45 5 kwietnia 2018
wikimedia
W nowej podstawie programowej dla szkół średnich będzie więcej wiadomości o Żołnierzach Wyklętych z NSZ i zasługach nurtu narodowego dla odzyskania niepodległości – poinformował „Nasz Dziennik”.

– To jest usuwanie tych ostatnich białych plam. Pokazujemy powstanie antykomunistyczne, Żołnierzy Wyklętych i rolę Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, ale i Narodowych Sił Zbrojnych, i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, pokazujemy ich programy polityczne i postawy – powiedział  Sylwester Chruszcz z koła poselskiego Wolni i Solidarni. 

 

Poseł WiS brał udział w konsultacjach dotyczących podstawy programowej do szkół średnich. W ich trakcie zgłaszał swoje uwagi do treści związanych z NSZ. Sylwester Chruszcz podkreślił, że chodziło o to, aby program nauczania przedstawiał wszystkie nurty polityczne i społeczne i aby żaden nie był dyskryminowany ani pomijany. 

 

Nowa podstawa programowa ma wejść do szkół w roku szkolnym 2019/2020. Dzięki niej młodzi ludzie mają poznać charakterystykę Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich oraz antykomunistycznego podziemia, w tym NSZ, NZW i WiN – będzie Józef Piłsudski, Dmowski, Paderewski i Wojciech Korfanty.

Źródło: naszdziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze