Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarł dziennikarz Polskiego Radia. Tomasz Kuc przegrał walkę z koronawirusem

DZ 20:58 22 listopada 2020
Tomasz KucPAP
Po trzech tygodniach pod respiratorem, w niedzielę przegrał walkę z koronawirusem Tomasz Kuc, były dziennikarz Radia Kielce i były prezes Radia Olsztyn – poinformowano w niedzielę po południu na Twitterze Polskiego Radia RDC. Miał 58 lat.

- Do niedawna był dyrektorem redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24. Z mediami publicznymi związany ćwierć wieku. W latach osiemdziesiątych współpracował z licznymi pismami i wydawnictwami podziemnymi – czytamy na Twitterze RDC.

Dodano, że Kuc "przez wiele lat pracował także w białostockiej telewizji".

Podkreślono, że był "zapalonym radiowcem, podróżnikiem, historykiem, harcerzem i rowerzystą".

- Mieliśmy zacząć współpracować w RDC... Po trzech tygodniach walki z koronawirusem przegrał. Żegnaj Tomku – napisał szef RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Portal Wirtualne Media przypomniał, że Tomasz Kuc w ostatnich latach pracował w Polskim Radiu. - Od października 2016 do kwietnia 2017 r. był dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24, a przedtem wiceszefem tej anteny. Wcześniej pracował m.in. w redakcji publicystyki TVP Info i w TVP Białystok, publicznym Radiu Olsztyn (m.in. jako prezes) i Radiu Kielce - napisano.

Jak podkreślono, "z mediami publicznymi był związany prawie przez 30 lat".

- Z żalem informujemy, że na Wieczną Wartę odszedł instruktor naszej Chorągwi, który piastował m.in. funkcje p.o. Komendanta Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, członka Komendy Chorągwi oraz Rady Chorągwi, a obecny wiceprzewodniczący Chorągwianego Sądu Harcerskiego hm. Tomasz Kuc - napisano na Facebooku Chorągwi Białostockiej ZHP. (

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze