Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zjednoczona Prawica - nowe otwarcie. Kaczmarczyk, Bortniczuk, Wargocka komentują

ASy 16:44 26 września 2020
Dziś na Nowogrodzkiej podpisano kontynuację współpracy ZPKrzysztof Sobolewski/Twitter
Dziś w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie doszło do odnowienia współpracy Zjednoczonej Prawicy. Czterej liderzy – Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin wspólnie podpisali umowę koalicyjną i wyrazili radość z faktu dojścia do porozumienia w kwestii ostatnich sporów.

Zapytaliśmy posłów należących do koalicji Zjednoczonej Prawicy, co sądzą o dzisiejszych poczynaniach szefów partii:

- Bardzo się cieszymy z tego, że udało nam się szczęśliwie te trudne negocjacje zakończyć i podpisać umowę koalicyjną. Myślę, że to świetnie wróży naszej współpracy na najbliższe trzy lata – powiedział w rozmowie z naszym portalem Kamil Bortniczuk z Porozumienia.

Dodał, że wspólnie będą kontynuować wizję tak, jak przez ostatnie pięć lat i zmieniać Polskę w zgodzie, a także wspólnie pracować  ”na rzecz rozwiązania problemów Polski i Polaków”.

- Był to ważny dzień dla przyszłości Polski. Zjednoczona Prawica, Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie potwierdziły wolę współpracy na następne trzy lata. Zjednoczona Prawica będzie kontynuowała dobry program dla Polski określony, jako Polska silna, solidarna i sprawiedliwa. To nowy rozdział w perspektywie trzyletnich rządów aż do następnych wyborów parlamentarnych. Razem z nowym porozumieniem koalicyjnym będą miały miejsce nowe rozstrzygnięcia pracy rządu. Ma on być dzięki temu bardziej spójny, wydajniejszy decyzyjnie, ma też wdrażać bardzo ważne projekty rozwojowe dla naszego kraju – zaznaczyła z kolei Teresa Wargocka, posłanka PiS.

- Bardzo się cieszymy, jako Solidarna Polska, że projekt Zjednoczona Prawica ma swój nowy rozdział. Dostaliśmy mandat jako posłowie do tego, by przez kolejne lata mądrze rządzić Polską, dlatego ważne jest, że mamy mądrych liderów – podkreślił w rozmowie z naszym portalem Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski.

- Nawet, kiedy są różnice zdań, to nasi liderzy są w stanie usiąść i w zgodzie dyskutować w imię tego, co jest najważniejsze. Przede wszystkim w sprawie uchwalenia dobrego budżetu, czy w obliczu spodziewanej drugiej fali pandemii. Musimy się tym zająć, to są rzeczy teraz najważniejsze dla Państwa. Cieszę się, że ten kryzys został zażegnany, a rozmowy przeszły tak szybko. Widać było uśmiechy na twarzy posłów Porozumienia i wszystkich liderów.

Poseł wyraził, że ma nadzieję, że to dobra prognoza na najbliższe cztery lata:

- Personalnie bardzo się cieszę, że wszystko tak pomyślnie przebiegło i sprawnie udało się podpisać porozumienie. To ważne, aby kontynuować rządy „dobrej zmiany”. Jeżeli zdarzyłoby się inaczej, to opozycja z pewnością by się z tego ucieszyła. Obywatele nam kibicowali, bo tylko, jako zjednoczona Prawica jesteśmy w stanie wygrywać kolejne wybory. Tylko zjednoczeni możemy kontynuować rządy Zjednoczonej Prawicy – powiedział na koniec poseł Kaczmarczyk.

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze