Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: W większości kobiety stają się ofiarami przemocy. Często temu dramatycznemu zdarzeniu towarzyszą dzieci

ar 14:45 8 marca 2021
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideoFot. PAP/Leszek Szymański
Wprowadzamy rozwiązania, które działają - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podsumowując 100 dni obowiązywania tzw. ustawy antyprzemocowej. Podkreślił, że przepisy te są ważne zwłaszcza dla kobiet.

Szef MS podczas konferencji prasowej podsumował 100 dni funkcjonowania tzw. ustawy antyprzemocowej. Chodzi o opracowane przez resort sprawiedliwości przepisy, które weszły w życie 30 listopada ubiegłego roku. Ustawa wprowadziła odrębne, szybkie postępowanie w sprawach o zobowiązanie osoby stosującej przemoc do opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarą mieszkania oraz zakazanie zbliżania się do niego. Celem zmian była skuteczniejsza ochrona ofiar przemocy przed ich oprawcami.

- To bardzo ważna ustawa zwłaszcza dla kobiet. W ogromnej większości bowiem kobiety stają się ofiarami przemocy. Też dla dzieci, bo dzieci często towarzyszą temu dramatycznemu przebiegowi napaści domowej, która miała miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich lat - powiedział Ziobro.

Minister podkreślił, że kobiety często skarżyły się na brak właściwego wsparcia ze strony państwa i zostawały same w rękach sprawców.

- My pokazaliśmy, że (...) jesteśmy zwolennikami realnej pomocy kobietom, tym które znajdują się w konkretnej sytuacji opresji.(...) My nie mówimy, nie wprowadzamy ideologii, ale wprowadzamy rozwiązania, które działają - dodał Ziobro.

Ziobro oświadczył też, że resort bardzo szanuje kobiety, które jego zdaniem odgrywają fundamentalną rolę w polskim społeczeństwie. - Chcemy powiedzieć, że zawsze będziemy brać pod uwagę kobietę, jej sytuację i ochronę prawną jaką państwo powinno ją zawsze otaczać. Zwłaszcza, kiedy jest ofiarą przemocy Ministerstwo Sprawiedliwości ma obowiązek działać i proponować rozwiązania - dodał.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze