Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zima szaleje na Podkarpaciu. Śnieżyca uszkodziła linie energetyczne, trudne warunki na drogach

JJ 16:51 25 stycznia 2021
Zima - zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Ogromna śnieżyca na Podkarpaciu spowodowała zakłócenia na drogach, a także kłopoty w dostawach energii elektrycznej. Bez prądu pozostaje ponad 40 tys. gospodarstw.

Śnieżyca uszkodziła stacje transformatorowe, spowodowała również zerwanie linii energetycznych. 

Jak wynika z danych PGE, najgorzej przedstawia się sytuacja na południu regionu. W okolicach Sanoka ok. 11 tys. gospodarstw pozostaje bez prądu. Podobnie w rejonie Krosna i Jasła. Nieco mniej, bo 10 tys. odbiorców nie ma prądu w rejonie Leżajska, ponad 6 tys. natomiast w rejonie Mielca.

Mniejsze liczby gospodarstw bez prądu zanotowano w rejonie Rzeszowa i Stalowej Woli. Prądu nie ma 1,7 tys. odbiorców w rejonie Jarosławia oraz 370 gospodarstw w rejonie Przemyśla.

 

Ciężki, mokry śnieg zrywa linie energetyczne, uszkodzeniu uległo również 900 stacji transformatorowych. Poszczególne awarie są usuwane na bieżąco.

Nie lepiej rysuje się także sytuacja kierowców. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, na jezdniach, chodnikach i ulicach ruch blokowały konary powalonych drzew. Do godziny 15:45 strażacy odnotowali prawie 180 interwencji. Nie tylko usuwają z dróg połamane drzewa, ale pomagają również służbom energetycznym.

 

– W woj. podkarpackim w rejonie ostrzeżeń 3° w ciągu ostatnich 12 godzin miejscami spadło 25-35cm śniegu, a na pozostałym obszarze do 22cm. W najbliższych godzinach intensywność opadów będzie się zmniejszała – podaje IMGW w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: korso24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze