Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zima jeszcze trzyma. W Karpatach będzie mroźno, może poprószyć śnieg

ajg 20:48 10 marca 2021
Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowaPixabay/john_Ioannidis
Do -16 st. C spadnie temperatura w nocy ze środy na czwartek w niektórych regionach Karpat – poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Podkreślił jednak, że będzie to „ostatnia tak chłodna noc tej zimy”.

Jak zaznaczył synoptyk, w środę wieczorem w całym kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, choć na wschodzie Polski może pojawiać się więcej chmur, a na południowym wschodzie może nawet poprószyć śnieg.

Temperatura maksymalna w środę pod koniec dnia będzie się wahać od zera na wschodzie do około +7 st. C na zachodzie kraju. Nieco chłodniej na obszarach podgórskich Karpat. „Tam wieczorem może być maksymalnie około -2 st. C” – zaznaczył synoptyk.

Nowy front z zachodu

Wieczorem i w pierwszej połowie nocy — wiatr słaby. „Nad morzem miejscami umiarkowany i porywisty, ale poza tym jeszcze wciąż słaby” – dodał synoptyk, wyjaśniając, że wiatr zacznie się wzmagać dopiero w nocy, a wraz z nim, zacznie się zmieniać pogoda. „Środowe popołudnie będzie jeszcze całkiem przyjemne i ciepłe, ale już w nocy ze środy na czwartek temperatura zacznie spadać. I to znacznie” – poinformował.

Jak wyjaśnił, od zachodu nad Polskę zacznie wkraczać front, który przyniesie duże chmury, powodując niemal całkowite zachmurzenie. Na krańcach zachodnich nad ranem pojawią się nawet słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Ostrzeżenia przed mrozem

- W Karpatach na obszarach górskich temperatura minimalna spadnie do około -16 st. C – poinformował synoptyk. „Ale to będzie ostatnia tak chłodna noc tej zimy” – zaznaczył synoptyk, dodając, że w pozostałej części kraju również będzie mroźnie. „Na Suwalszczyźnie termometry wskażą około -11 st. C, a w centrum około –4 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, od -1 st. C do zera” - powiedział Walijewski.

Podkreślił, że w związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla południowych powiatów woj. podkarpackiego i małopolskiego.

Będzie cieplej, ale jeszcze zimowo

Synoptyk zaznaczył jednocześnie, że kolejne noce będą już zdecydowanie cieplejsze, choć — jak przypomniał — do końca zimy pozostało kilka dni i w niektórych miejscach kraju temperatura spadnie jeszcze poniżej zera, to jednak nie będą to aż tak drastyczne spadki, jak tej nocy.

W czwartek nad ranem warunki na drogach w całym kraju będą bezpieczne. Mimo iż na krańcach zachodnich spadnie śnieg, to jednak nie pojawi się gołoledź.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze