Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Dzień Wszystkich Świętych i to, jak go obchodzimy, jest dowodem na to, że udało nam się czegoś nie zgubić

M.N. 9:08 1 listopada 2019
Telewizja Republika
Ja wciąż podkreślam, że to jest dzień wyjątkowy! My jesteśmy inni i to nie znaczy, że gorsi. Wręcz przeciwnie! Dzień Wszystkich Świętych i to, jak go obchodzimy jest dowodem na to, że udało nam się czegoś nie zgubić, tak jak u większości – mówił dzisiaj na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

– Dla większości ludzi najbardziej przerażającą rzeczą jest nagła i niespodziewana śmierć. Tymczasem wśród tych sławnych ludzi – celebrytów – okazuje się, że oni oczekują tej nagłej śmierci – mówił Ziemkiewicz nawiązując do ankiet przeprowadzanych dla dodatku „Wysoki obcasy” w „Gazecie Wyborczej”. 

– Świat zwariował, bo zapanowała pewna infantylizacja rzeczywistości, udajemy, że śmierci nie ma, a częścią tego udawania jest robienie z niej cyrku, czyli np. Halloween – podkreślił Ziemkiewicz. 

Zaznaczył, że w tym roku odeszły od nas bardzo ważne osoby, jak m. in. Jan Szyszko, Kornel Morawiecki. W jego ocenie ważne, że możemy teraz ich wspomnieć. – To jest święto pamięci, które podkreśla, że mamy swój panteon – braci, którzy zmarli, ale pomagają nam swoim istnieniem – dodał.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY:

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze