Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: cieszę się, że Ziobro podjął temat, czy nie należałoby szukać przyszłości Polski poza UE

DZ 8:19 11 grudnia 2020
Flagi Polski i UEgov.pl
Gościem Ilony Januszewskiej w programie "Polska na dzień dobry" był dziś Rafał Ziemkiewicz. Głównym tematem rozmowy było porozumienie w sprawie budżetu unijnego.

Ziemkiewicz skomentował wypracowane wczoraj porozumienie przez polityków unijnych:

- To bardzo smutny dzień dla Polski

- Wizja przyszłości Lewicy nie zakłada niepodległości kraju, oni wierzą w utopię, gdzie interesy narodowe i materialne zostały przewalczone i cały świat zostanie zamieniony w jedną wielką wspólnotę, która będzie się kierowała wyższymi wartościami. Ale ta, jak każda utopia – jest szkodliwa.

- Europa wraca do czasów miej więcej Bismarcka i Niemcy realizują swoją politykę – nudną, ale skuteczną jak ich piłka nożna czy filozofia.

- My cały czas mamy z tylu głowy pomysł z lat 90.że wejście do Unii to kres naszych marzeń, że będzie niemal jak ze stanami w USA, ale jest inaczej, UE będzie z roku na rok coraz bardziej zacofana w stosunku do reszty świata.

- Powinniśmy myśleć w perspektywie dłuższej, że tylko samodzielność może dać nam rozwój gospodarczy a podporządkowanie się temu, co się dzieje w Europie, stawia nas w roli kolonialnej, to zła wizja dla Polski.

Odniósł się do krytycznych słów Zbigniewa Ziobry na temat porozumienia:

- Według mnie bliżej prawdy jest Zbigniew Ziobro, który krytykuje finał szczytu unijnego i porozumienie, niż główny nurt Zjednoczonej Prawicy.

- PO PSL, Lewica to siły typowo kolonialne, ich jedynym programem na wszystko jest podporządkowanie się Unii.[...] Może warto jednak szukać przyszłości Polski poza Unią? [...] Cieszę się, że Ziobro podjął ten temat, że zaczęła się jakaś dyskusja, czy nie szukać przyszłości Polski poza Unią Europejską.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze