Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zieliński o nożowniku, który chciał zabić b. prezydenta Siedlec: jego motywy muszą być zbadane. Czynności są na początku

pmb 8:15 2 kwietnia 2019
Fot. Telewizja Republika
Motywy muszą być zbadane. Czynności są na początku. Chciałbym wyrazić słowa empatii z Wojciechem Kudelskim. Spokojny człowiek, który wracał do domu, został zaatakowany nożem… To nie powinno się było wydarzyć – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który był gościem A. Wierzejskiego w Telewizji Republika.

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło w poniedziałek ok. godz. 7 rano. Sprawca został zatrzymany przez policję. Wojciech Kudelski przeszedł już operację w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Co powiedział na ten temat wiceszef MSWiA?

– Motywy napastnika muszą być zbadane. Czynności są na początku. Chciałbym wyrazić słowa empatii z Wojciechem Kudelskim. Spokojny człowiek, który wracał do domu, został zaatakowany nożem… To nie powinno się było wydarzyć. Chciałbym połączyć się w cierpieniu z panem prezydentem. Stan pana Kudelskiego jest stabilny. Potrzebne są skrupulatne czynności, by to wyjaśnić – mówił Zieliński.

– Nie wiemy jakie motywy decydowały o tym czego dokonał napastnik. Prezydent Siedlec był wiązany z Prawem i Sprawiedliwością. Nasuwają się pytania czy nie był to motyw polityczny. Skojarzenia są, ale wolałbym nie deklarować swoich pomysłów. Śledztwo wszystko wykaże – podkreślał gość programu. – Przez wiele lat pan Kudelski nikomu nie przeszkadzał, nagle komuś zaczął…

Jarosław Zieliński odniósł do krytyki Jan Grabowskiego nt. mundurów policji.

– Każdy może mieć swoje skojarzenia. Nowe mundury będą nową jakością w policji, budujemy etos przedwojennej policji. Obchodzimy 100-lecie powstania polskiej policji państwowej, stąd te nowe mundury. Polscy policjanci okresu międzywojennego bronili niepodległości kraju – mówił wiceminister.

Gość programu podkreślił również rolę i znaczenie Polski w Unii Europejskiej.

– Jesteśmy członkiem Polski i Europy. Chcemy pozostać w tym sojuszu gospodarczo-społecznym. Chcemy również pozostać na odpowiedniej pozycji. Polska nie jest i nie będzie już „na kolanach” jak za czasów rządów PO-PSL. Polexit to bzdura totalna, to bzdura do kwadratu.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze