Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zespół ds. opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin "Za Życiem" rozpoczął pracę

lml 21:20 6 października 2016
FLICKR/KPRM/PUBLIC DOMAIN
Premier Beata Szydło poinformowała na Twitterze, że międzyresortowy zespół ds. opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin "Za Życiem" rozpoczął pracę.

Dziś Sejm odrzucił obywatelski projekt Ordo Iuris "Stop Aborcji". Projekt, który zakazuje aborcji w Polsce został skierowany do dalszych prac podkomisji praw człowieka i sprawiedliwości. Za odrzuceniem głosowało 352, przeciw 58, 18 posłów wstrzymało się od głosu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas debaty przed głosowaniem nad odrzuceniem obywatelskiego projektu Ordo Iuris, powiedział, że "PiS było, jest i będzie za ochrona życia i będzie podejmowało odpowiednie działania, ale będą to działania o charakterze przemyślanym".

Premier Beata Szydło podkreśliła, że "do końca roku przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie". – To program wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na wsparcia dla matek i dzieci z tzw. trudnych ciąż. Program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne Program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, łącznie z opieką prenatalną, zdrowotną i opieką nad narodzonym dzieckiem – mówiła. 

Zespół został powołany zarządzeniem premier z dnia 4 października. 

 

Źródło: twitter.com/BeataSzydlo, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze