Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbigniew Ziobro chce delegalizacji Komunistycznej Partii Polski. Komentarze Targalskiego, Króla, Dudka i Wróblewskiego

Dawid Włodkowski 15:18 29 grudnia 2020
Delegalizacja Komunistycznej Partii Polski?pexels.com
Prokurator generalny Zbigniewa Ziobry skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. Portal TV Republika postanowił zapytać o komentarze w tej sprawie dr Jerzego Targalskiego, Marka Króla, Tomasza Wróblewskiego i prof. Antoniego Dudka.

Prokurator generalny Zbigniewa Ziobry skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. 

W Europie wiele osób protestuje przeciwko tej decyzji próbując bronić komunistycznej przeszłości. 

- Niedopuszczalne są próby polskiego rządu zakazania Komunistycznej Partii Polski oraz metodyczne wypaczanie historii - stwierdziła Komunistyczna Partia Grecji, która wystosowała nawet specjalne pismo do ambasady Polskiej w Atenach.

Komunistyczna Partia Belgii zorganizowała pikietę przed polską ambasadą w Brukseli. 

Według prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry "cele Komunistycznej Partii Polski są tożsame z celami innych partii komunistycznych sprawujących totalitarną władzę w państwach komunistycznych XX wieku" 

- Ta sprawa nie ma obecnie żadnego znaczenia i jest oderwana od rzeczywistości. To zabieg propagandowy, choć oczywiście istnienie partii komunistycznej jest niezgodne z polską Konstytucją - stwierdził dr Jerzy Targalski. 

- Propagowanie dwóch totalitaryzmów, czyli nazizmu i komunizmu jest w Polsce zakazane. To zbrodnicze systemy. Komunistyczne partie powinny być traktowane tak jak nazistowskie. Z rąk komunistów zginęło nawet więcej osób niż od zbrodni nazistowskich. Niestety wiele osób w Europie Zachodniej uważa, że komuniści zabijali aby naprawić świat, wręcz dla dobra ludzi, a naziści tylko po to aby krzywdzić narody. W Wenecji są nawet biura Komunistycznej Partii Włoch, szanowanej w Italii - skomentował Marek Król.  

- Delegalizacja Komunistycznej Partii Polski jest zgodna z prawem i ze strony fomalno-prawnej nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale decyzja ta spowoduje wzrost popularności tej partii w polskim społeczeństwie. Nagle więcej osób o niej usłyszy. Jako nielegalna partia może zyskać większe poparcie niż jako działająca oficjalnie. Natomiast w Polsce zawsze komunistyczne idee cieszyły się bardzo małym poparciem społecznym, więc nie będzie to miało dużego znaczenia - ocenił historyk i politolog prof. Antoni Dudek. 

- Bardzo pozytywnie oceniam decyzję Zbigniewa Ziobry. Cieszę się, że ktoś miał odwagę wystąpić przeciwko poprawności politycznej. Taka partia jak Komunistyczna Partia Polski nigdy nie powinny w Polsce funkcjonować. Członkowie tej partii gloryfikowali komunizm, głosili mowę nienawiści wobec kapitalizmu i dobrze, że nie będą mogli już legalnie działać w Polsce - podkreślił Tomasz Wróblewski.

 

Źródło: portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze