Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbezcześcili miejsce święte! Włamanie do kaplicy w Garbowie Starym

EP 10:10 11 października 2017
Flickr/ Roberto Ferrari/ CC BY-SA 2.0
Nieznani dotąd sprawcy włamali się do kaplicy pw. św. Józefa Robotnika w Garbowie Starym w gminie Dwikozy i dokonali zbezczeszczenia miejsca świętego.

Wieś Garbowo Stare uważana jest za miejsce narodzenia słynnego rycerza Zawiszy Czarnego. Należy do parafii Góry Wysokie i do gminy Dwikozy. W niedzielę mieszkańcy wioski, którzy przybyli do kaplicy na Mszę św. zobaczyli, że drzwi są otwarte i noszą ślady włamania. 

 – Natychmiast powiadomiliśmy policję, która przybyła na miejsce i zabezpieczyła pozostawione ślady sforsowania drzwi zewnętrznych oraz ślady zbezczeszczenia miejsca świętego. Sprawcy zniszczyli figurę Matki Bożej, stłukli szklane naczynia liturgiczne oraz napisali na drzwiach w zakrystii słowa obrażające Boga oraz teksty satanistyczne – poinformował ks. Sławomir Świstak, proboszcz parafii Góry Wysokie.

 – Na szczęście nie było próby włamania do tabernakulum. Szkody materialne nie są duże, jednak sam fakt jest bardzo niepokojący oraz niedopuszczalny z punktu wiedzenia religijnego i obywatelskiego. Policja rozpoczęła dochodzenie i mam nadzieję, że sprawcy zostaną ujęci – dodaje proboszcz.

 

Źródło: sandomierz.gosc.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze