Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zarobki Polaków są coraz wyższe!

M.N. 7:36 6 grudnia 2019
pixabay.com
Wzrost pensji w Polsce jest dużo szybszy niż w większości krajów Unii Europejskiej. Przyspieszył on zwłaszcza w ostatnich latach. Niestety nawet gdyby płace w Polsce i UE utrzymały obecną dynamikę, nasz kraj osiągnąłby średnią unijną pod względem zarobków dopiero za pół wieku – wynika z badania Grant Thornton.

Polska gospodarka jest jedyną w UE i jedną z nielicznych na świecie, które w ostatnich dwóch dekadach nie doświadczyły recesji. M.in. dzięki temu w ciągu ostatnich dwóch lat nadrobiliśmy aż osiem lat dystansu dzielącego nas od zarobków unijnych. Jeszcze na początku tego stulecia średnie zarobki w Polsce wynosiły 23,5 proc. średniej unijnej, by w zeszłym roku osiągnąć poziom 35,5 proc.

 Dynamika wzrostu naszych pensji od wielu lat jest jedną z najwyższych w UE. Co ciekawe, w ciągu ostatnich lat proces doganiania bogatszych krajów znacznie przyspieszył. W ostatnich trzech latach średnia dynamika w Polsce wyniosła 4,66 proc. wobec średniej 2,58 proc. w UE. To daje nadzieję, że w rankingu wynagrodzeń będziemy awansowali i doganiali inne kraje.

Jak wynika z raportu, gdyby Polska utrzymała aktualną dynamikę wynagrodzeń z lat 2016–2018, to średnią pensję unijną byłaby w stanie dogonić w 2069 r.
 
WIĘCEJ NA TEN TEMAT W DZISIEJSZEJ GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE!

Źródło: GAZETA POLSKA CODZIENNIE

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze