Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zalewska: wszystkie egzaminy odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń

PR 11:24 15 kwietnia 2019
twitter.com/MEN_GOV_PL
- Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych w poniedziałek po godzinie 9. przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę będą mieli egzamin z matematyki. Poniedziałek jest jednocześnie ósmym dniem strajku nauczycieli.

- Za nami pierwszy egzamin z języka polskiego po ósmej klasie - powiedziała minister edukacji na konferencji w trakcie poniedziałkowego egzaminu.

Minister przekazała, że do egzaminu przystąpiło 377 tys. uczniów z blisko 13 tys. szkół podstawowych.

- Ten egzamin trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu - mówiła Zalewska.

Minister oznajmiła, że we wszystkich szkołach egzamini odbyły się bez jakichkolwiek zakłóceń.

- Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom - powiedziała Zalewska.

 

Źródło: media, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze