Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zakończenie pielgrzymki papieża w Meksyku

dcz 11:52 18 lutego 2016
Tłumy na spotkaniu z papieżem FranciszkiemFLICKR/ALATEIA IMAGE DEPARTMENT/CC BY 2.0
Franciszek podsumował swoją wizytę do Meksyku mszą na granicy tego państwa ze Stanami Zjednoczonymi. Ceremonia odbyła się w Ciudad Juarez. – Kryzys, który można mierzyć liczbami, my chcemy zmierzyć imionami, historiami, rodzinami – mówił papież zwracając się do zebranych pielgrzymów.

Franciszek oddał hołd wszystkim, którzy zginęli, próbując przedostać się przez metalową siatkę postawiona na granicy obu państw.– Tu w Ciudad Juarez, tak jak w innych strefach granicznych, gromadzą się tysiące migrantów z Ameryki środkowej i innych krajów, podobnie jak wielu Meksykanów, którzy próbują przejść na drugą stronę – powiedział papież.

Franciszek mówił o "drodze pełnej strasznych niesprawiedliwości". – Ta ludzka tragedia, którą jest przymusowa migracja, jest obecnie zjawiskiem globalnym. Kryzys, który można mierzyć liczbami, my chcemy zmierzyć imionami, historiami, rodzinami. To są bracia i siostry, którzy ruszają w drogę popychani przez ubóstwo i przemoc, handel narkotykami i zorganizowaną przestępczość – stwierdził.

We mszy uczestniczyły rodziny ofiar gangów narkotykowych, będących największą plagą Meksyku.

 

CZYTAJ WIĘCEJ  

Franciszek i Cyryl spotkali się na Kubie. Papież: To dar Boga

 

Źródło: nbcnews.com, wsj.com

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze