Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Z Suwałk wyruszyła pielgrzymka do Wilna. ZOBACZ RELACJĘ!

M.N. 17:02 15 lipca 2019
Telewizja Republika
Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji ełckiej bpa Jerzego Mazura rozpoczęła się XXIX Międzynarodowa pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy. Od 1991 roku organizują ją salezjanie z inspektorii warszawskiej. W tym roku na pątniczy szlak wyruszyło ok. 700 pielgrzymów, ale chętni do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze będą jeszcze dołączali w kolejne dni wędrówki. Towarzyszy im kilkunastu kapłanów zakonnych, diecezjalnych, sióstr i braci zakonnych. Pielgrzymi zostali podzieleni na siedem grup: cztery salezjańskie (pomarańczowa, biała ,żółta i czerwona), pallotyńskie (niebieska i zielona) oraz złota, którą animują kapłani diecezji ełckiej.

Wieczorem 14 lipca w kościele parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach pielgrzymi spotkali się na Apelu Jasnogórskim, podczas którego okolicznościowe słowo skierował do nich ks. Tadeusz Jarecki SDB, przełożony salezjańskiej inspektorii warszawskiej. Natomiast 15lipca rozpoczęła się pierwsza pielgrzymkowa eucharystia, w której oprócz pątników uczestniczyło wielu mieszkańców Suwałk. Podczas homilii biskup Mazur zachęcił, aby w tych dniach wędrówki otwierać swoje serca na powiew Ducha Świętego i dawać mu się prowadzić. Podkreślił również, że chrześcijanie, którzy trwają przy krzyżu, Eucharystii i Maryi są odporni na zagrożenia tego świata.

Po zakończeniu Mszy św. ksiądz biskup pobłogosławił pielgrzymów i wraz z ks. Inspektorem Tadeuszem Jareckim pożegnali wszystkich wyruszających na szlak. Mieli oni do pokonania 24 km. z Suwałk do Krasnopola. Na trasie odpoczynek został przewidziany w Nowej Wsi, Wiatrołuży oraz Gremzdelu. Wszędzie mieszkańcy witali pątników syto zastawionymi stołami.

Zachęcamy do duchowego włączania się w nasze pielgrzymowanie do Matki Ostrobramskiej. Swoje intencje można przesyłać na profilu pielgrzymki na FB, także w komentarzach. Zostaną dołączone do intencji w czasie codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz różańcowej. Zapraszamy też do śledzenia naszych pielgrzymkowych relacji.

dsc_0082_copy_670

dsc_0099_copy_670

dsc_0136_copy_670

dsc_0167_copy_670

dsc_0179_copy_670

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze