Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

XIII Katyński Marsz Cieni. W hołdzie polskim oficerom zamordowanym przez Sowietów

ASy 17:20 19 września 2020
Marsz odbędzie się po raz 13.ipn.gov.pl
Już jutro, 20 września o godzinie 15.00 spod Muzeum Wojska Polskiego wyruszy po raz 13. marsz w hołdzie dla 22 tys. oficerów Wojska Polskiego, który stracili życie w Katyniu.

W Katyńskim Marszu Cieni weźmie udział 150 rekonstruktorów, a pochód poprzedzi msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego o godzinie 12.00.

- Pierwotnie termin tegorocznego marszu był zaplanowany na 8 kwietnia, jednak przez koronawirusa nastąpił wtedy zakaz wszystkich zgromadzeń. Bardzo chcieliśmy kontynuować nasze wydarzenie, również dlatego, aby przypadająca w tym roku 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej była bardziej obecna w świadomości społecznej. Marsz od lat przywraca żywą pamięć o tych, o których przez wiele lat nie można było mówić. Wybraliśmy termin 20 września, ponieważ wpisuje się w obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r. – mówi Jarosław Wróblewski z Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”.

Trasa marszu będzie wyglądała następująco: o 15.00 zgromadzenie wyruszy spod Muzeum Wojska Polskiego i będzie kierowało się pod kościół Św. Krzyża, pod którą odbędzie się czytanie korespondencji obozowej. Następnie o 15.40 planuje się dojście na plas Zamkowy, gdzie odczytane będą listy zabitych oficerów. Kolejnym punktem marszu będzie plac Krasińskich. Marsz zakończy się około godziny 16.30 przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Marszu Cieni.

37180341_37180197_670

 

Źródło: ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze