Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

XI Katyński Marsz Cieni przeszedł ulicami Warszawy

AS 18:40 8 kwietnia 2018
twittter
XI Katyński Marsz Cieni w niedzielę wyruszył spod Muzeum Wojska Polskiego. Jego uczestnicy oddali hołd Polakom zamordowanym przez Sowietów. W marszu wzięło udział kilkadziesiąt grup rekonstrukcyjnych, stowarzyszeń oraz osób prywatnych.

Przed uroczystym pochodem odbyła się msza św. w Muzeum Katyńskim w intencji zamordowanych przez Sowietów polskich żołnierzy.

Marsz przeszedł Traktem Królewskim przez Stare i Nowe Miasto, a następnie ulicą Konwiktorską, do Pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Podczas marszu odbyło się kilka symbolicznych postojów: przy kościele pw. Świętego Krzyża odbyło się czytanie fragmentów korespondencji obozowej, pod Pałacem Prezydenckim zapalono znicz ofiarom katastrofy smoleńskiej, którzy zginęli w drodze do Katynia, na placu Zamkowym odbyło się odczytanie listy zabitych oficerów, a na Nowym Mieście

- To milczący hołd dla blisko 22 tys. polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie, który wpisał się już w krwioobieg corocznych obchodów. Wśród zgładzonych w lesie katyńskim żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej byli lekarze, duchowni, urzędnicy, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie, literaci… - napisano na stronie IPN. 

XI Katyński Marsz cieni został zorganizowany przez  Grupę Historyczną "Zgrupowanie Radosław" oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Źródło: niezalezna tvpinfo

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze