Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Xi Jinping wzywa Chińczyków do "ludowej wojny" z koronawirusem

AS 18:32 10 lutego 2020
flickr
Przywódca ChRL Xi Jinping odwiedził w poniedziałek pekiński szpital, w którym leczeni są pacjenci z zapaleniem płuc wywołanym nowym koronawirusem. Wezwał do zwycięstwa w „ludowej wojnie” przeciwko epidemii – poinformowały państwowe media.

Xi odbył również wideokonferencje ze szpitalami w mieście Wuhan, ognisku epidemii. Odwiedził też centrum kontroli i zapobiegania chorobom w dzielnicy Chaoyang w Pekinie – podała chińska agencja prasowa Xinhua.

 

Komentatorzy zwracają uwagę, że od początku epidemii Xi nie pokazywał się wśród mieszkańców, a wysiłki rządu w walce z wirusem koordynował premier Li Keqiang, który odwiedził Wuhan.

 

W państwowej telewizji CCTV pokazano w poniedziałek, jak Xi w maseczce ochronnej na twarzy poddaje się pomiarowi temperatury ciała i macha do patrzących z okien mieszkańców.

 

Przywódca wezwał do zwycięstwa w zmaganiach z wirusem, ponownie określając je jako „ludową wojnę”. „Jeśli Wuhan wygra, zwycięży prowincja Hubei. Jeśli Hubei wygra, zwycięży cały kraj” - powiedział. Wuhan jest stolicą Hubei.

 

Xi oświadczył również, że Chiny postarają się zrealizować cele gospodarcze i społeczne na bieżący rok, a władze podejmą działania na rzecz zmniejszenia wpływu epidemii na gospodarkę. Zapowiedział, że rząd zapobiegnie zwolnieniom pracowników na dużą skalę.

 

Nowy koronawirus 2019-nCoV może wywoływać groźne dla zdrowia zapalenie płuc. Do północy z niedzieli na poniedziałek w całych Chinach kontynentalnych odnotowano ponad 40 tys. zakażeń i 908 zgonów. Jedna osoba zmarła w Hongkongu i jedna na Filipinach.

 

Odkąd w Chinach wprowadzono środki odpowiedzi na epidemię, Xi wystąpił publicznie między innymi, gdy spotkał się w Pekinie z szefem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem oraz premierem Kambodży Hun Senem.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze