Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wystawa prezentująca Pomniki Historii już na lotnisku Chopina! Ma upowszechnić wiedzę o Polsce

K.B. 9:59 8 października 2019
Twitter/ @MKiDN_GOV_PL
Jestem przekonany, że wystawa prezentująca nasze Pomniki Historii przyczyniać się będzie do upowszechnienia wiedzy o dziejach Polski - wskazał prezydent Andrzej Duda. Ekspozycja prezentowana będzie na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Andrzej Duda w dyplomie odczytanym przez ministra w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Kolarskiego podczas wernisażu wystawy wyraził przekonanie, że będzie ona przyczyniać się do "upowszechnienia wiedzy o dziejach Polski oraz pokaże starania, jakie Rzeczpospolita podejmuje dla zachowania materialnego dziedzictwa przeszłości".

Prezydent, który objął wystawę patronatem, wskazał, że czyni to w szczególnym czasie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, by podkreślić znaczenie i wartość "pozostawionych nam przez minione pokolenia wspaniałych zabytków, skarbów i symboli kultury polskiej, uświadamiających nam ciągłość dziejów naszej wspólnoty, mówiących o jej tożsamości, o jej wielowiekowych doświadczeniach i zbiorowej pamięci". 

 

Źródło: Twitter,media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze