Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wystąpienie Gowina nie zwiastuje końca koalicji. Schreiber: Oczekiwałbym od partnerów więcej przewidywalności

ajg 21:52 17 kwietnia 2021
Łukasz SchreiberPAP/Piotr Nowak
Nie sądzę, aby wystąpienie wicepremiera Gowina na konwencji Porozumienia miało zwiastować koniec koalicji - powiedział w sobotę przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Dodał, że oczekuje od partnerów koalicyjnych więcej przewidywalności.

Jak przyznał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, faktem jest, że są różnice w koalicji.

- Mamy trochę problemów do rozwiązania, ale nie sądzę, aby akurat to dzisiejsze wystąpienie pana wicepremiera Gowina miało zwiastować koniec koalicji czy rządu - powiedział.

Więcej przewidywalności w tak trudnym czasie

- Oczekiwalibyśmy natomiast od naszych partnerów trochę więcej przewidywalności, zwłaszcza w tak trudnym czasie, w którym nie ma miejsca żeby prowadzić polityczne gry - ocenił.

W sobotę odbyła się konwencja programowa Porozumienia. Jej lider, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii w rządzie Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin powiedział m.in., że Porozumienie chce wzmocnienia klasy średniej, która odpowiada za „spektakularny sukces Polski ostatnich 30 lat”, wzmocnienia samorządów, przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa i jest przeciwne omnipotencji państwa.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze