Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wymiana handlowa, relacje gospodarcze. Rozmowa prezydenta Chin z marszałkami Sejmu i Senatu

dmc 19:41 20 czerwca 2016
FOT. RAFAŁ ZAMBRZYCKI
O perspektywach rozwoju stosunków dwustronnych, w szczególności o pogłębieniu polsko-chińskich relacji gospodarczych, rozmawiali z prezydentem Chin Xi Jinpingiem marszałkowie Sejmu i Senatu, Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski.

Spotkanie polityków poprzedził uroczysty przegląd pododdziału reprezentacyjnego Straży Marszałkowskiej. Jak informuje biuro prasowe Sejmu, "rozmowy były poświęcone szansom na zbliżenie obu krajów w zakresie zwiększenia wymiany handlowej poprzez otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty, a także dzięki budowie połączeń transportowych oraz infrastruktury".

W komunikacie przypomniano, że Polska bierze udział w najważniejszych chińskich inicjatywach, takich jak współpraca Europa Środkowo-Wschodnia – Chiny (16+1), Pas i Szlak oraz Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych. Marszałkowie Sejmu i Senatu rozmawiali z Xi Jinpingiem także o rozwoju polsko-chińskiej współpracy kulturalnej, naukowej i turystycznej.

Wcześniej prezydent Chin spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. W Pałacu Prezydenckim podpisano wspólne oświadczenie w sprawie ustanowienia wszechstronnego strategicznego partnerstwa między Polską a ChRL. Xi Jinping uczestniczył również w Międzynarodowym Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskim Forum Regionów, które rozpoczęło się w Warszawie.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze