Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybuch autobusu w Damaszku. 7 osób nie żyje

mg 15:53 1 lutego 2015
TWITTER
Wybuch bomby w autobusie w pobliżu starego miasta w Damaszku zabił w niedzielę co najmniej 7 ludzi, głównie libańskich pielgrzymów - podają syryjscy aktywiści i libańskie media. 20 osób zostało rannych.

Do wybuchu doszło koło cytadeli i liczącego kilkaset lat bazaru Hamidijeh - podało mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które bazuje na wiadomościach od aktywistów w Syrii.

Według Obserwatorium autobus miał libańskie tablice rejestracyjne, a jego pasażerami byli szyiccy pielgrzymi z Libanu zwiedzający święte miejsca w Damaszku.

Libańska telewizja Al Manar, której mocodawcą jest Hezbollah, podała podobną informację, dodając, że pasażerowie pielgrzymowali po świętych miejscach szyitów. Nadała też materiał z lokalnego szpitala. Według Al Manar wybuch spowodowała bomba podłożona w autobusie.

Syryjska telewizja Ikbarija pokazała zdjęcia rannych mężczyzn i kobiety w szpitalu oraz wrak autobusu przeszukiwany przez służby bezpieczeństwa.

Z kolei Front Al-Nusra, który jest syryjskim odłamem Al-Kaidy, zamieścił na Twitterze zdjęcie zniszczonego pojazdu i podał, że eksplozję w autobusie spowodował zamachowiec samobójca.

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze