Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybory w USA: Republikanie zwiększają przewagę w Senacie, tracą w Izbie Reprezentantów

PR 9:34 7 listopada 2018
pixabay
Zgodnie z przewidywaniami Republikanie nie tylko utrzymali większość w Senacie ale prawdopodobnie powiększą swoją przewagę, o co najmniej dwa mandaty. Demokratom nie udało się wygrać prestiżowych pojedynków o stanowiska gubernatorów Georgii i Florydy, gdzie startowali popularni na lewicy Afroamerykanie. Najprawdopodobniej przejmą jednak kontrolę nad Izbą Reprezentantów.

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Stanach Zjednoczonych wskazują na przejęcie przez Demokratów kontroli nad niższą izbą parlamentu, co skomplikuje działania prezydenta Trumpa w drugiej połowie jego kadencji.

Choć głosy w amerykańskich wyborach parlamentarnych są nadal liczone, już wiadomo, że Demokraci odebrali Republikanom co najmniej 23 miejsca w Izbie Reprezentantów. Oznacza to, że będą mieć większość od kilku do kilkunastu mandatów. O zmniejszeniu poparcia Republikanów miało zadecydować odwrócenie się od nich mieszkańców przedmieść, oraz wyborców niezależnych.

Zgodnie z przewidywaniami Republikanie nie tylko utrzymali większość w Senacie ale prawdopodobnie powiększą swoją przewagę co najmniej o dwa mandaty. Demokratom nie udało się wygrać prestiżowych pojedynków o stanowiska gubernatorów Georgii i Florydy, gdzie startowali popularni na lewicy Afroamerykanie. Stanowisko senatora obronił też w Teksasie Ted Cruz.

Przejęcie kontroli przez Demokratów nad Izbą Reprezentantów oznacza, że prezydent Donald Trump będzie mieć duże problemy z forsowaniem ustaw. Opozycja będzie też mogła powoływać komisje śledcze z szerokimi uprawnieniami.

 

 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze