Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybory w Gruzji. Gosiewska: To jest dobry kierunek zmian!

AS 18:16 31 października 2018
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska, która pełniła rolę obserwatora podczas wyborów prezydenckich w Gruzji – Wielu komentatorów sądziło, że to się zakończy w pierwszej turze, że to będzie zwycięstwo Gruzińskiego Marzenia. Tu jest niespodzianka, która nie powinna nią być, bo pewne procesy można było zobaczyć w społeczeństwie gruzińskim - powiedziała w programie.

– Być może unika nam to, co dzieje się w Gruzji, może to nie do końca dobrze, bo tam dzieją się rzeczy ważne. Pani poseł tam była na miejscu i to nie turystycznie.

– Zdecydowanie nie turystyycznie, już dawno nie byłam w Gruzji turystycznie. Byłam jako obserwator wyborów prezydenckich, pierwszej tury jak się okazało. Wielu komentatorów sądziło, że to się zakończy w pierwszej turze, że to będzie zwycięstwo Gruzińskiego Marzenia. Tu jest niespodzianka, która nie powinna nią być, bo pewne procesy można było zobaczyć w społeczeństwie gruzińskim - mówiła posłanka. 

– To jest dobry kierunek zmian - dodawała. 

 – Zastaszanie ludzi, bardzo zła atmosfera przy lokalach wyborczych, nie wystarczyło, by kandydatka Gruzińskiego Marzenia, chociaż formalnie bezpartyjna, tylko popierana przez Gruzińskie Marzenie, zwyciężyła w pierwszej turze - powiedziała Małgorzata Gosiewska. 

– W każdym razie pani, która wychowała się we Francji, która wydawać by się mogło. będzie dobrym prezydentem, w kampanii chyba odkryła się za mocno i padały określenia takie, że to Gruzja jest odpowiedzialna za wojnę z 2008 roku i powinna zaakceptować niezależnośc Abchazji, czy Osetii Południowej - mówiła polityk. 

28 października odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich w Gruzji. Prowadzi w nich Salome Zurabiszwili (kandydatka niezależna, ale wspierana przez rządzącą partię Gruzińskie Marzenie), która uzyskała 38,63% głosów. Na drugim miejscu znalazł się z niewielką stratą Grigol Waszadze (Zjednoczony Ruch Narodowy byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego) – otrzymał 37,74% głosów

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze