Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybór Tuska nieważny? Waszczykowski: Doszło do fałszerstwa, mamy ekspertyzy

EmaPob 8:50 27 marca 2017
Telewizja Republika
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

– Mamy dzisiaj ekspertyzy mówiące o tym, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - mówił na antenie TVN 24 o wyborze szefa Rady Europejskiej minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Zdaniem ministra Waszczykowskiego, "ta porażka wynikała z zastosowania podwójnych standardów".

– Nie było głosowania nad Tuskiem, nie dopuszczono jednego z naszych kandydatów pod pretekstem, że musi być konsensus - powiedział Waszczykowski.

"Mamy dzisiaj ekspertyzy mówiące o tym, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego"

Witold Waszczykowski stwierdził też, że w czasie wyboru Tuska doszło do fałszerstwa.

– Mamy dzisiaj ekspertyzy mówiące o tym, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego. Będę przedstawiał te ekspertyzy pani premier - mówił Waszczykowski.

Waszczykowski zaznaczył, że decyzja o tym, czy kwestionować wybór szefa Rady Europejskiej zależy od rządu, który zadecyduje "czy warta jest skórka wyprawki".

– Nie wiadomo czy jest to warte, ponieważ znaczenie tego wyboru jest mniej istotne, ranga tej pozycji jest nieduża - dodał minister.  

 

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze