Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wuhan: Uczniowie zaczynają wracać do szkół

AS 11:56 6 maja 2020
Uczniowie w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei zaczęli w środę wracać do szkół po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, która wybuchła tam pod koniec 2019 roku. Jest to kolejny sygnał, że sytuacja w mieście powoli wraca do normy.

Naukę w szkołach wznowili w środę w prowincji Hubei uczniowie ostatnich klas liceów, którzy przygotowują się do trudnego i bardzo ważnego egzaminu gaokao – odpowiednika matury, którego wynik decyduje o wstępie na uczelnie wyższe. Data powrotu do szkół młodszych roczników nie została jeszcze ogłoszona.

 

W szkołach obowiązują nadzwyczajne środki ostrożności. Na zdjęciach publikowanych przez miejscowe media widać uczniów w maseczkach ochronnych, siedzących pojedynczo w ławkach ustawionych w metrowych odstępach. Według miejscowych urzędników przed powrotem do szkół w Wuhanie uczniowie i pracownicy przeszli testy na koronawirusa.

 

Wszyscy wchodzący do placówki muszą poddać się pomiarowi temperatury ciała – podała chińska agencja CNS, opisując środki obowiązujące w jednym z liceów w mieście Xiangfan w Hubei. Osoby z gorączką kierowane będą do specjalnego namiotu, gdzie w pogotowiu czekają pracownicy w kombinezonach epidemicznych. W środę nie wykryto przypadków podwyższonej temperatury – dodała agencja.

 

Szkoły w prowincji Hubei, podobnie jak w innych miejscach Chin, były nieczynne od stycznia w związku z pandemią koronawirusa. Od tamtej pory uczniowie uczestniczyli jedynie w zajęciach online. W wielu innych regionach kraju, w tym w Pekinie, Szanghaju i prowincji Guangdong, niektórzy uczniowie wrócili do szkół w kwietniu.

 

Szczytowy okres szerzenia się koronawirusa w Chinach minął wiele tygodni temu, a poszczególne regiony stopniowo łagodzą ograniczenia. Wciąż obowiązuje jednak zakaz wjazdu do kraju dla większości cudzoziemców, który wprowadzono pod koniec marca w obawie przed infekcjami przywleczonymi.

We wtorek w Chinach kontynentalnych potwierdzono dwa nowe przypadki Covid-19, oba wśród osób powracających z zagranicy. Zgłoszono także 20 nowych zakażeń bezobjawowych, które nie są w ChRL zaliczane do "potwierdzonych przypadków" choroby.

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze