Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wszystko podliczono! Tusk zarobi więcej na bezrobociu niż jako prezydent Polski

M.N. 11:56 8 listopada 2019
Donaldowi Tuskowi nie opłaca się startować w wyborach prezydenckich. Więcej zarobi odchodząc z polityki niż jako prezydent Polski - wylicza dziennik "Fakt".

"Donald Tusk (62 l.) zdecydował: po zakończeniu kadencji szefa Rady Europejskiej nie będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Polski. Zresztą po co? Dzięki odprawie, jaką dostawać będzie z Brukseli jeszcze przez dwa lata, i tak zarobi więcej niż przez pięć lat prezydentury!" - pisze dziennik w piątkowym wydaniu.

Dziennik przypomina, że kadencja Tuska w Radzie Europejskiej upływa na początku grudnia. "Na otarcie łez dostawać będzie dodatek przejściowy - przez dwa lata będzie to 1,4 mln zł. To więcej, niż w ciągu pięciu lat zarobiłby jako prezydent Polski" - czytamy.

Pensja prezydenta zależy od tzw. kwoty bazowej ustalanej w ustawie budżetowej - tłumaczy "Fakt". Obecnie wynosi ona 1789,42 zł. "Pensja głowy państwa to 10-krotność kwoty bazowej plus dodatek za wysługę lat (maksymalnie może wynieść 20 proc.). Pensja obecnego prezydenta to 20 137,64 zł. Zakładając, że kwota bazowa nie zmieni się przez pięć lat prezydentury Tusk zarobiłby 1,2 mln zł" - wskazuje "Fakt".

Źródło: "Fakt"

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze