Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wspólne manewry wojsk Rosji i Białorusi. Na poligonie co najmniej 12 tysięcy żołnierzy

PR 11:20 13 września 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Rosja i Białoruś rozpoczęły wspólne manewry wojskowe pod kryptonimem "Tarcza Związku - 2019". W ćwiczeniach Na poligonie Mulino weźmie udział co najmniej 12 tysięcy żołnierzy oraz 950 jednostek sprzętu wojskowego

 

Manewrami dowodzą szef rosyjskiego Zachodniego Okręgu Wojskowego generał Aleksandr Żurawliow i naczelnik Sztabu Generalnego Białorusi generał Oleg Biełokoniew.

Rosyjsko - białoruskie ćwiczenia podzielono na dwa etapy - lokalizacja i niszczenie grup dywersyjnych oraz prowadzenie działań obronnych. Przygotowania kadry dowódczej do rozpoczynających się manewrów trwały prawie rok.

Agencja TASS wskazuje na wspólne szkolenia i konferencje organizowane w Petersburgu i Mińsku. Poprzednie rosyjsko - białoruskie ćwiczenia odbywały się w 2017 roku jednocześnie na terytoriach obu krajów.

Analitycy wojskowi przypominają, że od kilku lat rosyjska armia organizuje rocznie kilkaset różnego rodzaju manewrów i szkoleń wojskowych.

Moskwa stawia w nich na element zaskoczenia, ogłaszając alarmy bojowe dla dużych zgrupowań wojskowych i różnych rodzajów sił zbrojnych.

 

Czytaj także:

Prezydent Putin musi być wyjątkowo zdenerwowany...

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze