Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wreszcie uda się rozbić sitwę reprywatyzacyjną! I to wszystko dzięki obecnej władzy!

Jan Przemyłski 9:49 12 maja 2017
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stanie na czele komisji weryfikacyjnej ds. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie – ogłosiła premier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej. Z kolei minister Zbigniew Ziobro poinformował, że również wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z procesem przejmowania i wyłudzania nieruchomości zatrzymało siedem osób, w tym trzech adwokatów.

Wszyscy ci, którzy są uczciwi, którzy są słabsi, muszą wiedzieć, że państwo zawsze stanie w ich obronie. […] Minister Patryk Jaki podejmuje się wyzwania, które zapewne będzie wymagało od niego wystarczającej determinacji, konsekwencji i ciężkiej pracy. Wszystko po to, by przywrócić ludziom sprawiedliwość i wiarę w państwo polskie – mówiła na wczorajszej konferencji premier Beata Szydło.

Patryk Jaki zwrócił uwagę, że rząd PiS‑u, powołując komisję weryfikacyjną, realizuje swój program wyborczy. – Nie rzucamy słów na wiatr, konsekwentnie realizujemy nasz program. […] Niedługo Sejm powoła członków komisji weryfikacyjnej, następnie powołamy radę społeczną przy komisji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by państwo nie przegrało z mafią reprywatyzacyjną – stwierdził Jaki. Dodał również, że zachęca poszkodowanych obywateli do składania wniosków do komisji weryfikacyjnej o zbadanie reprywatyzacji konkretnych nieruchomości w Warszawie.

Na konferencji prasowej obecny był również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który poinformował, że CBA zatrzymało wczoraj siedem osób w związku z procesem przejmowania i wyłudzania nieruchomości. – Chciałbym poinformować, że w dniu dzisiejszym również trwają czynności procesowe. Doszło do zatrzymań siedmiu osób, w tym jednego bardzo znanego adwokata, w związku właśnie z procesem przejmowania, wyłudzania i oszustw dotyczących nieruchomości. Straty w tym konkretnym wypadku szacowane są co najmniej na 50 mln zł – powiedział szef resortu sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro był pytany również o stanowisko prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oceniła, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna i najprawdopodobniej przed nią się nie stawi. – To jest bardzo smutne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy to pani Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza powinna być zainteresowana tym, aby stanąć przed jawnie działającą, transparentną komisją śledczą i powiedzieć, co w tej sprawie zrobiła, by zatrzymać dramat tysięcy mieszkańców Warszawy, którzy byli tak brutalnie traktowani przez przestępców – stwierdził minister Ziobro.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze