Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WOT wspiera organizatorów wypoczynku. Infolinia: 800-100-102

RO 15:15 5 sierpnia 2020
Uroczystość złożenia 4przysięgi wojskowej żołnierzy WOTflickr
W czasie panującej pandemii koronawirusa zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży wymaga szczególnych środków ostrożności. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obozu, pracownikom oraz organizatorom. Od 9 czerwca br. w Dowództwie WOT funkcjonuje infolinia dzięki której organizator zbiorowego wypoczynku może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego pobytu wczasowiczów.

Pomoc żołnierzy WOT polega na szkoleniu pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży. Szkolenie obejmuje tematy związane z zasadami bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze WOT przeprowadzają również odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu w ośrodkach wypoczynkowych.

Jeżeli zaistniałaby taka potrzeba Terytorialsi udzielą również pomocy medycznej, wykonają czynności sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne i psychologiczne.

Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze