Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WOT o działaniach w Płocku: nie zostawimy nikogo bez pomocy

ŁK 12:50 10 lutego 2021
WOT
Od wczoraj żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT razem ze strażakami walczą z podtopieniami w Płocku. Do tej pory zaangażowanych było 80 żołnierzy. Dziś przed godziną 7 skierowano kolejnych.

Wczoraj w okolicach ul. Rybaki w Płocku Wisła zalała deptak. Po konsultacjach ze strażą oraz samorządowcami Zespół Oceny Wsparcia 6 Mazowieckiej Brygady OT zadecydował o zaangażowaniu lokalnego 64 batalionu lekkiej piechoty we wsparcie poszkodowanym. Początkowo oddział pomocy liczył 15 żołnierzy i dwa samochody ciężarowe. W związku ze stale podwyższającym się poziomem wody, który zaczął zalewać budynki mieszkalne Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało do Płocka 80 żołnierzy. W systemie rotacyjnym pełnili służbę w terenie.

Sytuacja stawała się coraz trudniejsza

Na miejscu oddział został podzielony na dwie grupy i oddelegowany do działań. Pierwsza grupa za zadanie miała zabezpieczanie domów wzdłuż deptaka. Druga wspierała mieszkańców osiedla Borowiczki oraz udzielała pomocy ludziom z podtopionych domów. Sytuacja stawała się coraz trudniejsza, przez co trzeba było kierować podgrupy w kolejne miejsca. Po godz. 20 żołnierze przemieścili się na drugą stronę rzeki, gdzie ułożyli kolejne kilkaset metrów zapór.

Nocą nie było czasu na odpoczynek

W nocy żołnierze wraz ze strażakami pomagali Polskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu. Dowozili i wypełniali worki piaskiem, a później układali je wokół budynków. Akcja trwała do około 2

O godzinie 3 straż użyła wozów Star 266 by ewakuować resztę ratowników monitorujących zbudowane wcześniej wały.

plock_10_02_2021_670_01

- Nasi żołnierze wspierali płocką społeczność przez 16 godzin. Dziś rano kolejni ochotnicy wyjechali w teren, by maksymalnie zmniejszyć szkody, jakie niosą za sobą podtopienia – podkreśla płk Witold Bubak, dodając: Nie zostawimy nikogo bez pomocy. Będziemy na miejscu tak długo, aż sytuację będzie można określić jako opanowaną.

Działania żołnierzy 64 blp w Płocku na terenie miasta Płocka były prowadzone do godz. 4.30. Dzisiaj, przed godz. 7 mazowieccy Terytorialsi stawili się w płockim batalionie. Część z nich już jest w terenie, inni czekają na dalsze dyspozycje z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: WOT, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze