Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Wolne Głosy Zagranica”. Kuczyński: Putin przestrzegał zachód, żeby nie wtrącał się bliskiej zagranicy

ar 18:30 21 kwietnia 2021
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo. Twitter/@PogorzelskiP
W programie „Wolne Głosy Zagranica” Grzegorz Kuczyński wypowiedział się na temat orędzia Putina, który w części swojej przemowy dotyczącej polityki zagranicznej mówił o nieprzyjacielskich akcjach ze strony Zachodu.

- Rosja nie chce palić z nikim mostów, ale jeśli to będzie konieczne, odpowiedź będzie symetryczna, szybka i ostra - powiedział w orędziu prezydent Władimir Putin. 

Do tych słów odniósł się ekspert ds. rosyjskich Grzegorz Kuczyński.

- Putin przestrzegał zachód, żeby nie wtrącał się bliskiej zagranicy, miał na myśli Białoruś i Ukrainę. Tutaj nie było zaskoczeń. Prezydent Rosji postanowił zostawić nas w niepewności, ponieważ nadal nie wiemy jakie są jego zamierzenia w stosunku do Ukrainy. Putin mówi brutalnie "albo pójdziecie na ustępstwa w polityce, albo wywołam kolejna wojnę na wschodzie Europy - powiedział. 

- W tym wystąpieniu nie było żadnych niespodzianek. Można było oczekiwać bardziej konkretnych deklaracji w sprawie np. Ukrainy. Eskalacja napięcia w relacjach z Kijowem jest ostatnio głównym tematem między narodowym - stwierdził ekspert.

- Podobnie jest z Białorusią. Niektóry oczekiwali deklaracji dotyczących zacieśnienia współpracy tych krajów. Niczego takiego się nie dowiedzieliśmy z tej przemowy - dodał Kuczyński . 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze