Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojsko pomaga Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Chorych przetransportują śmigłowce i samoloty

ajg 17:30 31 marca 2021
M.in. śmigłowce przekaże wojsko służbom cywilnymflickr.com
Wojsko przekazało 14 śmigłowców i dwa samoloty Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu do pomocy przy relokacji pacjentów chorych na COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Resort obrony przekazał, że do pomocy Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w walce z epidemią, wojsko przeznaczyło 14 śmigłowców i dwa samoloty CASA C295 wraz z załogami medycznymi. Maszyny przekazały 8. Baza Lotnictwa Transportowego i 25. Brygada Kawalerii Powietrznej.

Szef MON Mariusz Błaszczak zapewnił, że jeżeli będzie taka potrzeba, odda do dyspozycji kolejne statki powietrzne. Wojskowe załogi lotnicze mają być wykorzystywane w miarę potrzeb określanych przez LPR.

Do wsparcia cywilnej służby zdrowia w ewakuacji medycznej wojsko przygotowało sześć zespołów poszukiwawczo-ratowniczych. Wojskowe śmigłowce kilka razy transportowały już zakażonych pacjentów.

Uwzględnienie wojskowego transportu powietrznego w planie ewentualnej relokacji pacjentów z COVID-19 ze Śląska do regionów, gdzie są dostępne łóżka szpitalne, zapowiedział w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z kolei w środę Niedzielski poinformował, że na Śląsku panuje krytyczna sytuacja, jeśli chodzi o możliwości hospitalizacyjne pacjentów chorych na koronawirusa. Dlatego też część zakażonych, potrzebujących pomocy medycznej, zostanie relokowana do placówek w innych województwach.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze