Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wniosek o odrzucenie ustawy o mediach nie przeszedł. Dalsze prace w komisjach

zm, mg 22:31 29 grudnia 2015
wikipedia/VanNouten/Domena publiczna
Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy o mediach publicznych do dalszych prac w komisjach. Za wnioskiem o odrzucenie ustawy w całości głosowało 152 posłów, przeciw 228, wstrzymało się 30 osób.

Projekt nowelizacji autorstwa Prawa i Sprawiedliwości wpłynął do Sejmu w poniedziałek. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji jeszcze przed końcem grudnia zapowiadał w Telewizji Republika minister kultury prof. Piotr Gliński. – Ustawa o mediach publicznych będzie procedowana za miesiąc, najpóźniej po Świętach – stwierdził prof. Gliński w listopadzie. CZYTAJ WIĘCEJ...

13 listopada, jeszcze przed nominacja na ministra kultury, prof. Gliński zapowiadał nową ustawę o mediach "w ciągu 3-6 miesięcy", jednak jak poinformował Telewizję Republika nastąpi to dużo szybciej. – Chcemy przeprowadzić nową ustawę. Media muszą być publiczne, wrócić do misji. Teraz są upolitycznione, zbyt skomercjalizowane – mówił w połowie listopada w wywiadzie dla Super Expressu. – Podstawowym założeniem jest to, żeby media publiczne były narodowymi instytucjami kultury. Podobnie jak Opera Narodowa – podkreślał prof. Gliński.

Źródło: tvn24, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze