Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski. Premier: Polska jak żaden naród na świecie nie ma się czego wstydzić

AS 11:43 11 października 2018
Twitter @PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski – Bardzo cieszę się, że będziemy potrafili w końcu zacząć opowiadać naszą wspaniałą historię o samych sobie. Polska jak żaden naród na świecie nie ma się czego wstydzić z dwóch względów. Po pierwsze, tak wiele uczyniła dla całego świata, dla Europy - mówił szef rządu.

 To miejsce i takie miejsca jak to, są wielkim świadectwem i wielkim zobowiązaniem. Bardzo cieszę się, że będziemy potrafili w końcu zacząć opowiadać naszą wspaniałą historię o samych sobie. Polska jak żaden naród na świecie nie ma się czego wstydzić z dwóch względów. Po pierwsze, tak wiele uczyniła dla całego świata, dla Europy. Jednocześnie tak niewiele zła wyrządziła. Ono się również zdarzało, ale było w porównaniu do wielu innych państw, wielu innych narodów, na zupełnie nieporównywalnym poziomie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski.

– Taką prawdziwą historię, gdzie byliśmy trubadurami wolności Europy, prekursorami jedności Europy, trzeba opowiadać naszym językiem. Przez specyficzną historię, smutną bardzo historię po II wojnie światowej, byliśmy na marginesie ówczesnego świata i nie mogliśmy mówić, nie mogliśmy przedstawiać prawdy historycznej – mówił szef rządu. 

Źródło: 300 POLITYKA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze