Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włochy: Kontrole grzybiarzy i konfiskata zbiorów w rejonie Parmy

D.Z. 16:04 26 września 2020
Kontrole grzybiarzy we Włoszech. wikimedia
Funkcjonariusze Straży Leśnej w rejonie Parmy na północy Włoch odebrali grzybiarzom 100 kilogramów borowików i innych grzybów. W ten sposób ukarali ich za naruszenie precyzyjnych przepisów regulujących zbieranie grzybów w tym kraju.

Trzydzieści kar w wysokości po 100 euro strażnicy wymierzyli w ciągu kilku dni — podały miejscowe media, informując o masowych kontrolach w bogatych w grzyby lasach w regionie Emilia-Romania.

Najwięcej grzywien dotyczy zbierania grzybów bez posiadania zgody, co jest we Włoszech wymagane. Taki abonament należy wykupić i stosować się do zawartych w nim warunków.

Ponadto ukarano tych, którzy zebrali więcej grzybów, niż mogli na mocy wykupionego upoważnienia lub robili to w dniach, gdy jest to zabronione.

Straż Leśna do tego stopnia skrupulatnie kontroluje uczestników grzybobrania, że wymierza też kary za to, że nie oczyścili grzybów w chwili ich zbioru oraz za brak odpowiednich pojemników do ich transportu.

Przepisy przewidują oprócz kar finansowych także konfiskatę zbiorów. Zgoda na grzybobranie przez 7 dni kosztuje 40 euro. Można też wykupić za 100 euro abonament ważny przez cały rok.

Źródło: portalspozywczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze