Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Witkowski: przekop mierzei jest niezagrożony

KW 8:12 3 czerwca 2020
TV Republika
Gościem redaktor Ilony Januszewskiej w programie „Polska na dzień dobry” na antenie Telewizji Republika był Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej. – Niech Pan Trzaskowski zajmie się remontem oczyszczalni Czajka – powiedział w programie.


 Pragnę wszystkich uspokoić. Nie ma zagrożenia dla inwestycji przekopu. Trwają prace budowy przyczółków oraz budowa mostów zwodzonych. Zaczynamy przewożenie drogą wodną elementy budowy, aby nie niszczyć dróg. Temat przekopu interesuje Rafała Trzaskowskiego? Nie interesuje mnie to, co myśli. Interesuje mnie postęp prac. Mowa Pana Trzaskowskiego o tym, że mamy na miejscu budowy dwie beczki jest niepoważne. Mamy zainteresowania ze stron Białorusi, która chce nawiązać współpracę z nowy portem w Elblągu. Jeśli ktoś się godzi z tym, że port nie ma dostępu do morza, jest kuriozalna.  powiedział o przekopie Mierzei Wiślanej.


 Koszty tych inwestycji nie są wielki. Więcej pieniędzy straciliśmy za rządów PO na mafiach paliwowych. Przy budowie inwestycji pracuje ponad 50 firm. Zapewnia to wiele miejsc pracy. Przekop napędza gospodarkę i dzięki temu wiele osób może pracować w Polsce. Wykonawca jest z Belgii, które daje know-how. Mowa o tak wysokich kosztach, jak to chce pokazać Pan Trzaskowski, jest niedorzeczne  powiedział o oskarżeniach kandydatów na prezydenta.


 Po uruchomieniu portu wiele osób znajdzie prace w Elblągu. Przekop mierzei zajmie jeszcze trochę czasu. Mamy za sobą 10 procent pracy za sobą. Niedługo rusza prace nad budową dwóch mostów. Niedługo będziemy musieli zmienić komunikacje i ruch, aby nie odłączać ich transportu  mówi o pracach.


 Przekop da nam szanse takie jak otwarcie czwartego portu na Bałtyku. Stworzymy plan zagospodarowania. W Elblągu powstanie port, który będzie zarabiał  podsumował.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze