Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Witek: każde państwo w UE dba o swoje wewnętrzne sprawy i wewnątrz kraju je załatwia

K.B. 12:55 21 grudnia 2019
Każde państwo w UE dba o swoje wewnętrzne sprawy i wewnątrz kraju je załatwia. W Polsce parlamentarzyście decydują, jakie prawo będzie u nas obowiązywało – powiedziała w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Witek wzięła udział w sobotę w otwarciu obwodnicy Bolkowa (Dolnośląskie). Po uroczystości dziennikarze pytali ją o procedowanie projektu PiS o zmianach w ustawach sądowych.

 

Marszałek Sejmu podkreśliła, że każde państwo w UE dba o swoje wewnętrzne sprawy i wewnątrz kraju je załatwia. Powiedziała też – odnosząc się do zapowiedzi opozycji – że jest zaskoczona, że "nie potrafimy w polskim parlamencie spierać się między sobą o polskie prawo".

 

"Tu nie ma żadnej sprzeczności z prawem UE i to było wczoraj mówione wielokrotnie" – powiedziała Witek. Dodała, że to polscy parlamentarzyści decydują, jakie prawo będzie w Polsce obowiązywało.

 

Marszałek przywoła przy tym dokument Biura Analiz Sejmowych, w którym – jak mówiła – wskazano na wyroki Trybunału Konstytucyjnego, mówiące o wyższości konstytucji RP nad prawem europejskim.

Źródło: IAR, media, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze